Uverejnené

Prečo sa kamenný olej vyrába v Tirolsku?

Pretože naše cesty sú nevyspytateľné a niekedy nám do cesty vstúpi náhoda. Pred viac ako 118 rokmi sa nadšený mladý geológ Martin Albrecht vydal do pohoria Karwendel hľadať minerály. Karwendel je pohorie ležiace v Rakúsku, v spolkovej krajine Tirolsko. Jeho základnými prvkami sú vápence a dolomity. A práve v tomto pohorí bol kamenný olej objavený vďaka malej náhode.

Pohorie Karwendel v Tirolsku

Keď Martina Albrechta na jeho potulkách pohorím zahnala do horskej chaty silná búrka, chcel sa zohriať pri ohni. Medzi polenami dreva, ktoré prihadzoval do kozuba, jedno polienko vzplanulo silnejšie ako ostatné. Okamžite zacítil pach síry, čo podnietilo jeho vedecký záujem. Zvedavo sa prizeral a všimol si, že v ohni nehorí len drevo, ale aj malý kúsok sivého kameňa, ktorý bol prilepený na kôre. Došlo mu, že je to olejová bridlica.

Pustil sa do prieskumu okolia a našiel bohaté ložisko ukryté vysoko v horách. Zistil, že tento prírodný materiál má hojivé účinky na všelijaké zápaly, prekrvuje pokožku a funguje ako liečivá masť na boľavý chrbát. Preto v roku 1902 rozbehol výrobu oleja z kamennej bridlice ako malý rodinný podnik. Kamenný olej pôsobí blahodarne na pohybový aparát a problematickú pokožku. Dokáže aktivovať prirodzené liečebné schopnosti človeka.

Dobrou správou pre všetkých je, že sa tento tirolský kamenný olej vyrába veľmi šetrne voči životnému prostrediu. Všetky produkty s kamenným olejom (hojivé masti, krémy, balzamy, šampóny, toniká aj masážne oleje) sú klinicky testované, neobsahujú parabény ani silikóny a uznáva ich aj klasická aj alternatívna medicína. A spracovaná olejová bridlica? Tá sa vracia naspäť do prírody 🙂